infografika

Nasza firma zajmuje się zakładaniem zdalnych ogrodów. Co to takiego?

To połączenie najnowszych technologii, wiedzy oraz doświadczenia w celu uzyskania samowystarczalnego ogrodu, który nie będzie wymagał od ciebie nakładów pracy przy podstawowych obowiązkach takich jak: koszenie czy podlewanie. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi zapracowanych lub tych, którzy zwyczajnie nie chcą spędzać tak wolnego czasu. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem bez wychodzenia z domu. Wszystko to dzięki zastosowaniu połączenia Wi-Fi, które pozwoli nam na sterowanie automatycznym systemem nawodnienia, robotem koszącym i oświetleniem ze swojego smartfona gdziekolwiek jesteś.

3 kroki do bezobsługowego ogrodu:

Aby twój ogród pozostał praktycznie bezobsługowy musimy pamiętać o tym, że wiele zależy od samego projektu ogrodu oraz doboru roślinności. Można także przeorganizować istniejący już ogród tak aby dopasować go do naszej idei.

  1. Instalacja zdalnego oświetlenia przydomowego – Niskonapięciowe oświetlenie bardzo wygodne i praktyczne. Dzięki samo wulkanizującemu się przewodowi głównemu i szybkich w montażu przyłączach lamp możemy bardzo łatwo dodać punkty świetlne lub je przenieść. Razem z czujnikami ruchu i zmierzchu całością możemy sterować zdalnie przez smartfon dzięki podłączeniu do sieci WiFi.
  2. Instalacja automatycznego systemu nawadniania- Cała aparatura połączona jest z centralnym sterownikiem a ten podłączony jest do sieci WiFi. Poprzez aplikację łączymy się z automatycznym systemem, który pozwoli nam zarządzać zaworami oraz cyklami zraszania, a w razie awarii określi, gdzie jest problem. Mamy dostęp do raportów o zużyciu wody, stację pogodową oraz możliwość podłączenia czujników deszczu lub wilgotności gleby. Jeśli wystąpią opady deszczu cykl zostanie przesunięty na później. Taki system to spora oszczędność wody, nawet do 50% w skali roku.
  3. Instalacja automatycznego robota koszącego- Wyznaczamy strefy pracy robota i programujemy go tak by kosił trawę w konkretne dni, co do godziny. Dzięki czujnikowi pogodowemu robot nie wyjedzie ze stacji, jeśli pada deszcz. Po skończonej pracy robot sam powraca do stacji ładującej. Dzięki połączeniu Wi-Fi i aplikacji wiemy dokładnie, kiedy robot rozpoczął i zakończył koszenie trawy. Możemy także zmienić trasę jego przejazdu, wskazać fragmenty, które ma wykosić w pierwszej kolejności, czy też skierować go do innego trawnika. Posiada niezwykle przydatną funkcję mulczowania – nie musisz grabić i zbierać ściętej trawy. Ścięta trawa pełni rolę naturalnego kompostu.

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?

  • Pielęgnacja zieleni oraz renowacja trawników
  • Wycinka drzew (z posesji, ogródka itp.)
  • Zakładanie ogrodów przydomowych oraz firmowych
  • Zakładanie trawników z rolki- najwyższa jakość trawy